KUSMITEA

Imponująca historia marki Kusmi Tea sięga 1867 roku. Przed oficjalnym powołaniem marki KUSMI TEA  w 1854 roku, czternastoletni najstarszy syn Paweł Michaiłowicz Kuszmichow pochodzący z rodzinychłopskiej, opuścił swoja rodzinną wioskę i wyjechał do Petersburga, gdzie pełnił role chłopca na posyłki w sklepie z herbatą. Właściciel sklepu szybko zorientował się, że chłopiec miał ogromny potencjałi zamiłowanie do tradycji herbacianych, w wolnych chwilach uczył go sztuki mieszania herbaty i ostatecznie postanowił wprowadzić Pawła w świat herbacianych sekretów. W 1867 roku Paweł wstępuje w związek małżeński z córką swojego pracodawcy Aleksandrą, a weselnym prezentem jest podarowana przez teścia mała herbaciarnia na Malaïa Sadovaïa Street w Saint Petersburgu. Ten moment otwarcia herbaciarni PM KOUSMICHOW w 1867 roku uważa się za oficjalne powstanie marki KUSMI TEA.

Alexandra urodziła mu sześcioro dzieci, w tym syna Wiaczesława w 1878 i córkę Elisabeth w 1880, dla której stworzył specjalną mieszankę, która wkrótce stała się ulubioną herbatą na dworze carskim. Interesujące nazwy i mieszanki herbat powstawały inspirowane osobami i miejscami, a ich nazwy Bouqet of flowers, Anastasia, Prince Vladimir, ST-Petersburg czy Earl Gray Polish Bland do dniadzisiejszego są najbardziej rozpoznawalnymi mieszankami herbat Kusmi Tea na świecie.

Rodzinny biznes dobrze prosperował w okresie międzywojennym, a otwarcie biur w Nowym Jorku, Hamburgu i Konstantynopolu rozwinęło firmę Jednak Wiaczesław postanowił umieścić swoją główną działalność w Berlinie, ponieważ nie było tam dużej społeczności rosyjskiej. Wiaczesław Kousmichoff zmarł tuż po II wojnie światowej w 1946 roku, pozostawiając synowi Constantinowi rodzinny biznes, bardzo znacznie osłabiony przez lata wojny. Constantin nie mając tych samych kompetencji biznesowych, jak jego ojciec i dziadek, był człowiekiem, który kochał życie, był artystą i jedynie miłośnikiem herbaty, nie rozumiejąc herbacianego biznesu. Na skraju bankructwa w 1972 roku sprzedał firmę za grosze, francuskiej rodzinie Orebi, która jest właścicielem marki Kusmi Tea aż do dziś.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów